YouTube Facebook

«

»

Рішення Ради ректорів ЗВО Одеського регіону

РІШЕННЯ

 

Ради ректорів ЗВО Одеського регіону з питання

«Про наслідки реалізації наказу МОН України «Про розподіл видатків споживання державного бюджету між закладами вищої освіти для підготовки здобувачів вищої освіти на умовах державного замовлення в 2021 році» від 13.08.2021р. № 908 в ЗВО Одещини»

 

Заслухавши та обговоривши доповідь Голови Ради ректорів ЗВО Одеського регіону Степаненко С.М.«Про наслідки реалізації наказу МОН України «Про розподіл видатків споживання державного бюджету між закладами вищої освіти для підготовки здобувачів вищої освіти на умовах державного замовлення в 2021 році» від 13.08.2021р. № 908 для закладів вищої освіти Одещини»

 

Рада ректорів відзначає:

 

Згідно з наказом № 908 від 13.08.2021р. «Про розподіл видатків споживання державного бюджету між закладами вищої освіти для підготовки здобувачів вищої освіти на умовах державного замовлення в 2021 році» обсяги фінансування видатків споживання по загальному фонду на 2021 рік (видатки на заробітну плату працівників та оплату комунальних послуг) суттєво зменшені, при чому весь річний обсяг зменшення міністерством віднесено на останні 4 місяця 2021 року, що складає до 40% від затверджених міністерством у лютому 2021 року обсягів фінансування.

Фактично, на початку нового навчального року адміністрація закладів вищої освіти поставлена перед фактом суттєвого скорочення фонду оплати праці та зупинення фінансування видатків на комунальні послуги, що неминуче призведе до звільнення сотень викладачів, закриття навчальних корпусів та студентських гуртожитків в осінньо-зимовий період 2021 року.

У зв’язку з вищезазначеним

 

Рада ректорів УХВАЛЮЄ:

 

  1. Затвердити проект звернення.
  2. Звернутися до Спілки ректорів закладів вищої освіти України, Рад ректорів ЗВО регіонів України, депутатів Одеської обласної ради, Одеської обласної державної адміністрації, депутатів Верховної Ради України від Одещини, Профспілки працівників освіти і науки України з пропозицією спільно звернутися до Міністерства освіти і науки України терміново переглянути показники фінансування ЗВО України та фінансово забезпечити організований початок навчального року та надання якісних освітніх послуг.